Outlook.com

Outlook.com dla Web Apps

Skrzynka pocztowa od Microsoft

Outlook.com to darmowa skrzynka pocztowa online. Znany od ponad piętnastu lat Hotmail, potem przemianowany na Windows Live Hotmail, teraz uzyskał nową nazwę i zupełnie odświeżony wygląd w stylu kafelków Windows 8.Hotmail.com to serwis internetowy,... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Integracja z innymi usługami Microsoft
  • Nowoczesny wygląd interfejsu
  • Stabilność działania od wielu lat

Wady

  • Niejasna wielkość skrzynki

Dobry
7

Outlook.com to darmowa skrzynka pocztowa online. Znany od ponad piętnastu lat Hotmail, potem przemianowany na Windows Live Hotmail, teraz uzyskał nową nazwę i zupełnie odświeżony wygląd w stylu kafelków Windows 8.

Hotmail.com to serwis internetowy, który od 1996 roku był symbolem poczty elektronicznej, do której mamy dostęp przez WWW, czyli tak zwanego webmaila. Większość ludzi kojarzy "pocztę od Microsoftu" z programem Outlook z pakietu MS Office, więc postanowiono ujednolicić nazewnictwo.

Otwierając konto w Outlook.com zakładamy uniwersalne konto Microsoft (kiedyś nazywane Live ID), które daje nam dostęp do różnych usług Microsoftu, na przykład dysku w chmurze SkyDrive lub komunikatora Messenger.

Interfejs Outlook.com cechuje się nowoczesnym designem, kładącym nacisk na typografię, stosowanym obecnie przez Microsoft w systemie Windows 8 oraz mobilnym Windows Phone.

Z największą wadą skrzynki pocztowej Outlook.com spotkamy się już na samym początku. Bardzo trudno jest bowiem założyć identyfikator Windows Live. Nie chodzi tu o dostępność loginów. Ta w naszym subiektywnym odczuciu jest całkiem spora. Problemem jest tajemniczy dzienny limit utworzonych identyfikatorów. Podczas naszych testów dopiero po kilkunastu próbach udało się nam uzyskać ów identyfikator.

Choć większość użytkowników nigdy nie wykorzysta maksymalnej pojemności skrzynki, to jednak dobrze byłoby wiedzieć jaki ma się limit. Niestety w Outlook.com możemy sprawdzić ile nasze maile zajmują miejsca, ale nie wiemy jaka jest granica w pojemności konta.

Outlook.com to dobra i sprawdzona skrzynka pocztowa, na której można polegać od wielu lat. Brak jej innowacyjnych funkcji znanych z poczty Gmail, ale nie dla wszystkich musi to być wada.

Najczęściej pobierane Mailing do klientów na web-apps

Outlook.com

Wypróbuj

Outlook.com

Opinie użytkowników o Outlook.com

Sponsorowany×